Nedjeljno kišno jutro ne djeluje poticajno za bilo kakve aktivnosti. Ipak 18 članova našeg Društva odlučilo je posjetiti Kutjevo na njihovoj tradicionalnoj manifestaciji Martinje u Kutjevu. Iz Virovitice smo krenuli u 7 sati u nadi da će do našeg dolaska u Kutjevo prestati padati kiša. Za sat i pol stižemo u Kutjevo, u kojem na našu sreću nema kiše, te krećemo prema Trgu graševine gdje su nas dočekali domaćini s domaćim slavonskim doručkom za sve sudionike. Nakon doručka uslijedila je pozdravna riječ domaćina te predstavljanje planinarskih staza. Bile su organizirane tri staze te je svatko prema svojim željama i mogućnostima odabrao stazu za sebe. Naše Društvo imalo je svoje predstavnike na svim stazama. Uživali smo u bojama jeseni i izmaglici koja nas je zakinula za prekrasne vidike, no svejedno ništa nije moglo omesti dobro raspoloženje. Nakon povratka sa staza uživali smo u plesu, vinu i druženju. Sve što je dobro kratko traje, pa je tako brzo došlo i vrijeme za naš povratak doma.

Mara Vidović